PSIO(U)LUBNE WPISY #6 - MARZEC 2017!


Na początek obwieszczenie lokalne. W Psio(u)lubnych linkach wiele się zmieni! Jesteś ciekaw co takiego? Odpowiedź znajduje się na końcu wpisu.
Czujecie już wiosnę? :) Ten charakterystyczny powiew świeżego, ciepłego powietrza, słoneczko, które nieśmiało pokazuje się coraz częściej? Uwielbiam tego typu momenty - są wprost magiczne!
Zapraszam na wiosenne, zakręcone psiolubne przyjęcie linkowe! :)

Czy spotkaliście się z takim stwierdzeniem, że szczeniaka nie warto uczyć bo jest mały, a psią edukację należy zacząć gdy dorośnie? Najczęściej takie filozofowanie kończy się reaktywnym Burkiem dławiącym się na kolczatce i właścicielem, który całkiem nie radzi sobie z Azorem.
No cóż. Tłumaczenie, że szczenię należy uczyć pożądanych zachowań od małego, nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, ale miejmy nadzieję, że Co Pies na to odświeży co poniektórym zastane umysły. Czego można nauczyć szczeniaka? 

W temacie Papiśków pozostając. Czy słyszeliście o różnego rodzaju testach dla szczeniąt i ich potencjalnych właścicieli. Bo możesz sobie wziąć takiego kilkutygodniowego delikwenta, poobracać ko, wymiętosić i już wiesz czy to pies dla Ciebie. Czy na pewno? Zamerdani

MARKERY, pisaki i inne flamastry. Nie, nie, to nie ma związku z moją fascynacją rysunkiem. (no może poza nazwą "markery") Oczywiście tenże wpis będzie poświęcony w całości psom, a właściwie to rozsądnej pracy z psem. Drużyna G 

Masz doła i dopadło Cię przesilenie wiosenne? Łap 70 filmów na poprawę nastroju! :)

Interesujesz się fotografią, nie dysponujesz żadnym pro sprzętem, lub posiadasz takowy +10 do lansu? Super! White Eyed Husky ma dla Ciebie wyzwanie fotograficzne, oczywiście ukierunkowane na focenie psów. Do dzieła!

Kawa, czy tam Canva... Gwarantuję Ci że o trzeciej w nocy (tak, właśnie teraz piszę ten wpis) dużo bliżej Ci do tego pierwszego. :)
Canva to baaardzo intuicyjny program online dla upośledzonych grafików z potrzeb blogowych (czyli ja) Natalia stworzyła bardzo fajny poradnik, choć gwarantuję Ci, że jesteś w stanie poruszać się po programie i bez tego. Takie to proste!

Ty i Twój Pies żrecie się niemiłosiernie? Coś się między Wami trze i bynajmniej nie jest to tarcie przyjemne? Mam tutaj malutki wpisik o poprawie relacji z psem Team spirit

Kleszcze już się niestety pojawiają na horyzoncie, a wraz z nimi panika o bezpieczeństwo nasze i naszych pupili. Podrzucam wpis o kontrowersyjnych tabletkach od kleszczy.
Spodziewajcie się też wpisu o Bravecto na Psiolubnym blogu. Psy i ludzie


Jak już wcześniej wspominałam, od teraz cykl "psio(u)lubne wpisy będzie trochę inny. Oczywiście, spis wartościowych linków z całego miesiąca będzie tematem przewodnim, ale...
+Różności wszelakie - to miejsce na wszelkie zbiorowości o których nie ma sensu pisać wpisu. Warto tu zaglądać!
Ponadto dla tych, którzy są ciekawi naszego życia od kuchni, zapraszam na:
Psiolubny Fanpage
____________________________________________________


1. KLESZCZE ATAKUJĄ CORAZ BARDZIEJ!!!
Pamiętaj, aby zabezpieczyć swojego psa przed tymi przebiegłymi stworzonkami. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów: droższych, tańszych, mniej lub bardziej skutecznych.
Dzisiaj proponuję Wam zawiesić wzrok na obrożach Foresto.
W Internetach krąży wiele pochlebnych opini na ich temat, my dopiero mamy zamiar je testować.
*Zdjęcie - google grafika

Obroże możecie kupić w dwóch rozmiarach:
- Dla psów poniżej ośmiu kilo.
- Dla psów powyżej ośmiu kilo.
Więcej o tych preparatach po przetestowaniu ich przez moje psy. :)

2. WSZYSTKO O KLESZCZACH - KOMPENDIUM WIEDZY
Wpis napisany przeze mnie. Starałam się ze wszystkich sił, aby znalazły się tam rzetelne i jak najbardziej obszerne informacje. Zapraszam do czytania!

3. POMÓŻ ZWIERZAKOM ZE SCHRONISKA UCHRONIĆ SIĘ PRZED KLESZCZAMI!
Platforma dlaschroniska.pl organizuje zbiórkę pieniędzy na preparaty przeciwkleszczowe. Wejdź TUTAJ, wybierz zwierzaka, któremu chcesz pomóc i zapewnij mu ochronę od kleszczy!

*Zdjęcie z dlaschroniska.pl

Ludzie niestety nie rozumieją tego problemu, przez co pomoc dla zwierzaków jest dużo skromniejsza. Udostępnij to wydarzenie, powiadom znajomych, kolegów z pracy. Razem pomóżmy porzuconym czworonogom!


----------------------------
Marcowe linkowanie uważam za zakończone! Mam nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego i ciekawego zarazem.

Jak podoba się Wam pomysł z lekką przemianą tej serii wpisów? Dzięki wypisywaniu najważniejszych informacji z danego miesiąca w jednym miejscu, mogę poświęcić więcej czasu na teksty o które mnie prosicie. :)

Peees. Nie wiem jak Wam, ale mi wiosna kojarzy się z... suszeniem ziółek dla gryzoni! Praktycznie od marca do października mój taras zamienia się w gabinet Babci Zielarki. No, ale czego nie robi się dla swoich zwierzaków. Zdradzę Wam jeszcze że zapach suszonej roślinności jest wprost nie do opisania. Taki przyjemny i zajmujący ludzką dwururkę oddechową! :D

Uwielbiam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz