"FITNESS Z PSEM"- KSIĄŻKA, KTÓRA ZMIENI SPACER W PIĘKNĄ PRZYGODĘ


Zwykłe spacery, człapanie noga za nogą nudzą Ciebie i Twojego Psa? Masz ochotę odkryć coś nowego i sprawić ogromną radość sobie i swojemu czworonogowi? Ta pozycja jest idealna dla Ciebie! (I dla mnie też!) Hester M. Eick - "Fitness z Psem" Recenzja.


Gdy dostałam maila z propozycją napisania recenzji o tejże książce, byłam pewna, że po jej otrzymaniu dowiem się jak ćwiczyć z czworonogami na piłkach, poduszkach sensorycznych itp. Jakież wielkie było moje zdziwienie, gdy zamiast barwnych i kolorowych krążków, moje oczy ujrzały naturalne, leśne fotografie, z psami i człowiekiem w roli głównej.
Początkowo trochę zbita z tropu, zaczęłam czytać i przeglądać poszczególne strony. W miarę upływu czasu, coraz bardziej przekonywałam się do trzymanej w rękach lektury.


Na wstępie, autorka książki instruuje nas o najważniejszych zasadach treningu i pokazuje nam przykładowe plany ćwiczeń z psem. Dowiadujemy się także kto może uprawiać sport z psem, jakie są cele i elementy treningu oraz jak prawidłowo rozgrzać i wyciszyć psi i ludzki organizm.


Książka ta jest podzielona na trzy części. W pierwszej znajduje się zestaw ćwiczeń dla psa, w drugiej dla człowieka a w trzeciej dla psa i człowieka razem wziętych.Każde ćwiczenie (zarówno dla człowieka jak i psa) jest dokładnie omówione i opisane. Autorka szczegółowo tłumaczy nam którą partię ciała ćwiczymy, jakie przedmioty są nam potrzebne, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie oraz tłumaczy najczęściej popełniane błędy i rozwiązuje problemy.


Uważam, że "Fitness z Psem" Hester M. Eick, jest obowiązkową pozycją dla świadomego i aktywnego właściciela psa, któremu zależy na szczęściu i zdrowiu - swoim i swojego pupila.
Początkowo nie byłam nią zachwycona, ale po dokładnym przeczytaniu i zrozumieniu, sama zaczęłam korzystać z rad tam zawartych.Od jakiegoś czasu układam treningi inspirując się ćwiczeniami z tejże książki i widzę wyraźne efekty.
Nasza kondycja wyraźnie się poprawiła, psy szukają interakcji z mojej strony, a spacery nie są już przykrym obowiązkiem a niezapomnianą przygodą!


Dodam jeszcze od siebie, że kiedyś napisałam post o tym jak fajnie zorganizować spacer z psem. 


Tytuł: Fitness z psem. Program ćwiczeń na codzienny spacer
Autor: Hester M. Eick
Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne

Rok wydania: 2016
Liczba stron: 128
Oprawa i wymiary: miękka, 170 x 235 mm
Książkę możecie kupić tutaj!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz