NASZE ZOO - NASZA SPRAWA!


Fundacja, która robi naprawdę świetną robotę. Niewiele jest takich organizacji, takich, które mogę polecić z czystym sercem.

Czym się zajmują?


Na początek informacje od źródła:

"Mówimy w imieniu tych, którzy głosu nie mają
Jesteśmy grupą przyjaciół o wspólnych cechach: mamy ogromną empatię i chęć pomocy zwierzakom, dlatego razem postanowiliśmy tworzyć Ogólnopolską Fundację NaszeZoo.pl.
naszezoo, fundacja, psy, pies, kot, koty rasowe, bezdomne zwierzęta, schronisko, psiolubni, blog o psach,

Oficjalnie działamy od 1 grudnia 2015 roku, ale każdy z nas już od dłuższego czasu angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia na rzecz czworonogów. Łączy nas jedno stanowisko: nie pozwalamy na to, by nasi przyjaciele – psy i koty – byli traktowani jak podrzędny gatunek. Dla nas nie są to tylko zwierzęta, a członkowie rodzin. Nie zgadzamy się na ich niehumanitarne traktowanie, znęcanie się nad nimi czy porzucanie ich.
Impulsem do zarejestrowania Fundacji był moment, w którym zdaliśmy sobie sprawę z tego, że razem możemy zdziałać dużo więcej. Już wcześniej tworzyliśmy wspólnie projekt dlaSchroniska.pl, którego misją jest wspieranie najbardziej potrzebujących zwierząt w całej Polsce (schroniska, które uczestniczą w tej akcji, otrzymują pomoc każdego miesiąca). Już od pewnego czasu czuliśmy jedna, że dla nas to wciąż za mało. Właśnie dlatego stworzyliśmy Fundację o zasięgu ogólnopolskim, z ramienia której na co dzień pomagamy ponad 2 tys. zwierząt."


naszezoo, fundacja, psy, pies, kot, koty rasowe, bezdomne zwierzęta, schronisko, psiolubni, blog o psach,

Fundacja Naszezoo ratuje i zajmuje się skrzywdzonymi przez los psami i kotami.
Wolontariusze leczą chore zwierzęta, wspierają schroniska i organizacje, a także edukują dzieci i dorosłych.

Są odpowiedzialni także za sukces akcji dlaschroniska.pl, stawiają Kocie chaty, które pomagają przetrwać mroźne dni wolno żyjącym kotom.

Fundacja wydaje także kwartalnik "Oczyma zwierza" i edukacyjne książeczki zdrowia dla opiekunów.

Inicjatywę fundacji wspiera wiele sławnych osobistości: np. Basia Kurdej - Szatan, lub Marta Wierzbicka.Jak im pomóc?

Skoro ktoś robi dobre rzeczy, to uważam, że należy mu się wsparcie. Tym bardziej, że to nie ktoś jeden, a wiele zaangażowanych po uszy ludzi.

Jak im pomóc? Bardzo prosto!

naszezoo, fundacja, psy, pies, kot, koty rasowe, bezdomne zwierzęta, schronisko, psiolubni, blog o psach,


Możesz wysłać jednorazową, lub comiesięczną darowiznę, zrobić zakupy w sklepie naszezoo.pl, wesprzeć ich poprzez portal dlaschroniska.pl, lub siepomaga.pl.

Ale to nie wszystko!
Nie każdy ma wolne środki, aby przekazać je na szczytny cel. Nic nie szkodzi! Bez finansowych nakładów, z odrobiną chęci, też możesz wesprzeć fundację.

Jak?

Możesz umieścić fundacyjny baner na swojej stronie internetowej, przekazać niepotrzebne rzeczy na bazarek, umieścić ulotki, lub skarbonkę na drobniaki w często uczęszczanym miejscu, zostać domem tymczasowym, lub wolontariuszem, zorganizować zbiórkę karmy, żwirku i rzeczy potrzebnych dla zwierząt. 

Więcej o tym jak możesz pomóc fundacji Naszezoo


Masz jakieś pytania, propozycje, wątpliwości? Dowiedz się u źródła!
Kontakt z fundacją Naszezoo

naszezoo, fundacja, psy, pies, kot, koty rasowe, bezdomne zwierzęta, schronisko, psiolubni, blog o psach,

 Od jakiegoś czasu myślę nad tym, aby utworzyć listę fundacji, która pomaga naszym braciom mniejszym.
Co Wy na to?

Jeśli znacie inne tego typu fundacje - piszcie w komentarzach. Za jakiś czas postaram się stworzyć z tego listę. :)***Wszystkie zdjęcia zawarte w tym wpisie pochodzą ze strony: fundacjanaszezoo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz