WYCIECZKA Z PSEM - CO ZABRAĆ?

pies na wakacjach, wakacje z psem, co zabrać na podróż z psem, pies jedzie samochodem, woda, pływanie z psem, wakacje 2016, lato, gdzie jechać z psem na wakacje, wakacje z psem,

Co zabrać na jednodniową, krótką wycieczkę z psem? Lista niezbędnych rzeczy. 

Zwykle natchnienie przychodzi nagle. Chęć wykąpania się w jeziorze, szybki wypad za miasto, czy niespodziewana psia impreza na której chcemy być.
W popłochu i szamotaninie często zapominamy zabrać połowy rzeczy.
Poniżej, postaram się wypisać podstawowe psie akcesoria, bez których nie możemy się obyć.

W CO SIĘ SPAKOWAĆ?

No właśnie. Jedni preferują torby,inni zaś darzą szczególnym uczuciem plecaki. Ja, zdecydowanie należę do tej drugiej grupy. Dlaczego? Dlatego że plecak zwykle jest bardziej pojemny, nie zsuwa się z ramionciężar równomiernie rozkłada się na plecach, nie muszę się martwić o to że będzie się plątał między psami.
Torba, moim zdaniem jest po prostu niepraktycznaPlącze się, obija o mnie i o psy, ciągle muszę ją poprawiać... no udręka, po prostu!
Nie byłabym sobą, gdybym nie zabrała ze sobą... nerki, oczywiście! Ta poręczna saszetka na biodra pełni niezwykle ważną funkcję. Wkładam do niej najpotrzebniejsze rzeczy, czyli: smakołykizabawkęworeczki na psie odchody i telefon.
Moja nerka pełni też funkcję pasa do dogtrekkingu. Mogę śmiało przypiąć do niej smycz z amortyzatorem (lub zwykłą) i prowadzić w ten sposób psa(y).


CO ZABRAĆ NA WYJAZD DLA PSA?Hohoho! Zdecydowanie należę do osób, które lubią taszczyć ze sobą stos (nie) potrzebnych rzeczy. W praktyce, części z nich prawie w ogóle nie używam.... ale, ale! Kiedyś, gdy zepsuła mi się Nikowa smycz, ze spokojem mogłam wyjąć dwie dodatkowe i zastanowić się, która będzie bardziej pasowała do czerwonych Juliusów :) 

1. Obroża, smycz, szelki, adresówka

Obroża. (nr 9) , bo do niej przypinam adresówkę, szelki. (nr 11), bo na nich prowadzę psy, no i smycz - sami wiecie po co.
Tak jak pisałam wcześniej - zawsze lubię mieć w zanadrzu dodatkową smycz (a czasami i obrożę) Przezorny zawsze ubezpieczony.
Co do smyczy. (nr 10). Na spacery po mieście preferuję zwykłą, przepinaną 180. Czasami używam też Flexi, ale bardzo okazjonalnie.
Jeśli nie jesteśmy pewni przywołania naszego pupila a wybieramy się za miasto i chcemy aby trochę pobiegał, możemy zabrać ze sobą specjalną linkę. (O długości np. 10 - 15 metrów)

Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest także adresówka. (nr 12). Na rynku dostępnych jest wiele typów i modeli. Możemy wybierać do wyboru, do koloru!
2. Pojemnik na wodę

Może to być bidon. (nr. 5), butelka, składana, gumowa miska, lub taka z materiału. Możliwości jest wiele. Ja osobiście preferuję bidon. Jest on poręczny, tani, trwały, można go przyczepić do torby, nerki, plecaka, paska itp. Znajdziemy go w prawie każdym zoologicznym sklepie za symboliczną sumę.
Nie przepadam za przenośną miską, ponieważ po użyciu pozostaje mokra i nie mogę od tak schować jej do torby, czy kieszeni.3. Kaganiec

(nr. 6) Uważam że każdy pies powinien być wyposażony w ten gadżet. Przyda się nam on podczas podróżowania miejskimi środkami transportu, lub zwiedzania niektórych zabytków, ciekawych miejsc itp.
4. Smakołyki i zabawki

Smakołyki. (nr 13) najlepiej małe, nie brudzące rąk, dobrze znoszące wysokie temperatury. Możemy nimi nagradzać pupila za dobre zachowanie.
Zawsze dobrze jest mieć przy sobie jedną lub dwie zabawki. (nr. 14) Możemy bawić się nimi z pupilem, rzucać je do wody, szarpać się, przeciągać itp.
Czasami warto jest pomyśleć o gryzaku, zabawce, która na dłużej zajmie naszego pupila. Może być to kość do żucia, kong wypełniony jedzeniem itp.
5. Woreczki na odchody

Bez dwóch zdań, obowiązkiem każdego właściciela jest sprzątanie nieczystości po swoim pupilu. Do tego celu służyć nam mogą specjalne woreczki na odchody. (nr. 7). Rożne barwy, wzory, zapachy... do wyboru, do koloru!

6. Książeczka zdrowia

(nr. 4) Z doświadczenia wiem że warto jest mieć ten dokument ze sobą. W razie pogryzienia, wypadku (tfu, tfu...)
Niektóre miejsca pozwalają wejść z psem, pod warunkiem okazania książeczki zdrowia wraz z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie.
*Dobrze jest także zabezpieczyć psa preparatem od kleszczy i insektów!7. Klatka

Jeśli nasz pies jest przyzwyczajony do przebywania w klatce. (nr. 1) - jest to jeden z niezbędnych gadżetów na wspólne wypady. Pies w swoim ukochanym M będzie się czuł komfortowo i pewnie, w każdej chwili może się schować i schronić przed otaczającym go światem.
Odpowiedni kennel może także służyć jako transporter. Dwa w jednym, a jak cieszy!
Prawie każdy psi zakupoholik zna już legendarną, materiałową klatkę - celebrytkę. Po złożeniu niezwykle mała i podobno bardzo trwała.
"Jeśli nie wiesz Drogi Psiarzu co zakupić jutro masz, jam pomysła Ci już dałam, i gotowca zapodałam :D"8. Inne

W czasie letnich upałów warto jest także zabrać ze sobą kamizelkę chłodzącą dla psa. (nr. 2)  Są różne rozmiary, długości, typy, sposoby zastosowania i działania. Warto jest taki gadżet zakupić i ułatwić psu podróżowanie.
Kolejnym niezbędnikiem może się także okazać psia apteczka pierwszej pomocy. (nr. 3) (Bandaż, plastry, gaziki, coś na odkażenie ran itp.)
A DLA LUDZIA.... Pies to też człowiek, człowiek to też... hmm... człowiek, więc o swoje potrzeby musi dbać. W naszym wspólnym pakunku powinniśmy uwzględnić także coś dla siebie:

- Picie
- Jedzenie
- Nakrycie głowy
- Telefon
- Chusteczki higieniczne, i/lub wilgotne
- Ubranie na zmianę (w razie zmiany pogody)
- Środek przeciw kleszczom i owadom.
- Antybakteryjny żel do rąk
- Ręcznik/kocyk (do wycierania, lub posadzenia swoich czterech liter ;))
* Inne rzeczy zależne od indywidualnych potrzeb (leki itp.)

gdzie jechać z psem na wakacje, wakacje z psem, urlop z psem, wczasy, co zabrać na wycieczkę dla psa, psiolubni, blog o psach,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz