8IN1 - SMAK I ZDROWIE W JEDNYM? [RECENZJA]

8in1, 8in1 minis, recenzja, test, recenzja przysmaków, przysmaki dla psa, top for dog, psiolubni,

Okrągłe smakołyki dla psów - 8in1 minis. 


Jakiś czas temu dostałam propozycję testowania smakołyków 8in1. Kilka dni później, dotarła do mnie paczka z nagrodą za wygrany konkurs. W środku, znalazłam niespodziankę w postaci... dodatkowych torebeczek przysmaków 8in1 Minis.

Czy tak szeroko zachwalane ciasteczka, podbiły serca (i żołądki) Psiolubnych testerów?

Ostatnio firma 8in1 szczyci się coraz większą popularnością wśród psiarzy. W większości przypadków jest zachwalana, czasami jednak zdarzy się osoba, która skrytykuje ją za skład proponowanych produktów, ich wygląd, zapach itp.
Nie można zaprzeczyć jednak że mówi się o niej coraz więcej - słusznie czy nie, za chwilę postaramy się to obiektywnie ocenić.

8in1 minis - test!


8in1 minis

Po złożeniu wszystkich zdobytych przysmaków w jedność (zawrotna liczna 12 opakowań,) zaczęłam z zainteresowaniem skanować wygląd torebeczek. Doszłam do wniosku, że firma może poszczycić się 
całkiem interesującą szatą graficzną. Profesjonalne logo, wyraziste kolory, barwy dobrane do wyglądu ciasteczek. Takie detale mogą zadecydować o tym, czy klient zdecyduje się zakupić dany produkt.

8in1 minis

Gdy moja artystyczna dusza została zaspokojona 
dobrą grafiką, zaczęłam dobierać się do wnętrza. I tu pojawiają się schody. Zdecydowanie wolę gdy psie jedzenie ma zamknięcie na suwak. W przysmakach 8in1 zabrakło mi porządnego zamknięcia, które zagwarantuje szczelność i bezpieczeństwo produktu.
Co prawda, do każdej paczki dołączona jest "zaklejka," którą można zabezpieczyć jedzonko, jednak uważam że nie jest ona choć w połowie tak funkcjonalna, co wyżej wymieniony suwak.

8in1 minis

Producent opisuje przysmaki 8in1 w samych superlatywach:
  • Smak, któremu nie sposób się oprzeć
  • Tylko 2,5% cukru
  • bez glutenu
  • bez cukru
  • idealne dla psów wybrednych
  • dwukolorowe kółka lub kwiatki
  • wyprodukowane w Niemczech
  • dla psów wszystkich wielkości

8in1 minis

Jako że mam zwyczaj dogłębnie czytać etykiety, tak uczyniłam i tym razem. Niestety, już po krótkiej analizie, stwierdziłam że skład nie zachwyca.
Przekąski 
8in1 Minis możemy zakupić w czterech różnych wariantach smakowych.
Wołowina z Jabłkiem, Kurczak z Marchewką, Jagnięcina z Żurawiną, Królik z Ziołami.
Do testowania dostaliśmy dwie pierwsze kombinacje smakowe, także tylko na nich się tutaj skupię.

8in1 MINIS Wołowina&Jabłko


roślinne produkty uboczne (ziemniaki 20%), zboża, mięso i zwierzęce produkty uboczne (wołowina 4%), owoce (jabłko 4%), minerały.8in1 MINIS Kurczak&Marchewka

Roślinne produkty uboczne, zboża (ryż 26%), mięso i zwierzęce produkty uboczne (kurczak 4%), warzywa (marchewka 4%), minerały.

8in1 minis

Co o nich sądzimy?

Okrągłe przysmaki o średnicy ok. 1,5 cm całkiem przypadły moim psom do gustu. Na początku Nero wahał się nad zjedzeniem ciasteczek o smaku jabłkowym, ale szybko się przełamał. Ich skład nie zachwyca, ale zważając na cenę, nie oczekiwałam cudów. Psy jedzą je chętnie, są doskonałym motywatorem podczas dużych rozproszeń i trudnych treningów. 8in1 Minis zostały przetestowane na kilku innych czworonogach, różnych wielkości i kilku ras. Jedzą je wszystkie psy (mniej lub bardziej chętnie, ale to zależy już od żarłoczności :D) Stwierdzam że rzeczywiście, mogą je jeść psy różnej wielkości, nawet te bardzo małe. Ciasteczka bardzo łatwo się przełamują i są miękkie. Mimo sporej średnicy, nawet szczerbaty Niko zjada je sprawnie i szybko.Uważam że 8in1 Minis nadają się bardziej jako przekąska między posiłkami, wypełnienie do zabawek, niż nagroda w trakcie treningu. Moim zdaniem są zbyt duże, aby pies sprawnie smaczka skonsumował, bez zbędnych rozproszeń i tracenia uwagi na zadaniu. Oczywiście, bardzo łatwo się przełamują, ale dzielenie ich na malutkie części zajmuje trochę czasu.
Osobiście nie jestem wrażliwa na zapachy psiego jedzenia, więc mi woń tych przekąsek nie przeszkadza. Pachną raczej intensywnie, mocno, zdecydowanie.W wariancie wołowina&jabłko można  wyczuć zapach jabłka, ale takiego chemicznego, nie prosto z sadu. Psy natomiast uwielbiają je wąchać, lizać, ciumkać i smakować. Gdy podczas treningu, kawałek nagrody z kurczakiem mi upadł, Niko niuchał całą trawę w okolicy, aby go dopaść!

Zauważyłam że moje (jak i obce) psy nie faworyzują żadnego z wyżej wymienionych smaków. Wielkim zainteresowaniem cieszą się 8in1 Kurczak z marchewką, jak i jabłko z wołowiną.


8in1 minis

                                                Plusy                                               
+ Cena
+ Miękkie i podzielne
+ Psy je uwielbiają
+ Ciekawa grafika
+ Przystępny zapach
+ Nadają się zarówno dla małych
   jak i dużych psów.

Minusy
- Skład
- Wielkość
- Mało poręczne zamknięcie

8in1 minis

Czy bym je kupiła? Jako przysmak treningowy chyba nie. Mamy swoje ulubione, drobniutkie przysmaki, które kochamy i się ich trzymamy od jakiegoś czasu.

Jeżeli patrzyłabym na nie w kategorii przekąska, lub wypełnienie do zabawek to mówię: jak najbardziej tak!


8in1 minis

--------------------------------
Macie jakieś doświadczenia z tymi przysmakami? Co o nich sądzicie? Wasze psy jedzą je chętnie?
Pozdrawiam: Klaudia N&N

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz