PODARUJ POTRZEBUSIOWI 1% SWOJEGO SERCA


A Ty, przekazałeś już komuś 1% swojego podatku? Zobacz jak to zrobić!

Prędzej czy później, w życiu człowieka przychodzi taki czas, gdy trzeba się z czegoś rozliczyć. Wiedziona doświadczeniem wiem, że takie rozliczanie bywa czasami smutne a wręcz bolesne. I nie tyle cierpimy na tym my, co nasz portfel, lub ewentualnie urażona duma. Tak też jest pod koniec kwietnia, gdy trzeba podsumować, dodać, pomnożyć i podzielić zeznanie podatkowe. Brzmi groźnie, jest niezbyt przyjemne, ale o dziwo - czasami przynosi pewne korzyści!

Podziel się 1%

Każdy z niechęcią podchodzi do wypełniania PIT-ów, bo najczęściej nie ma się tu z czego cieszyć. Wydaje się że nie ma w tym nic dobrego, a i kłopotów z rozliczaniem cała masa.  Przychodzę (dla tych co jeszcze nie wiedzą) z dobrą wiadomością. Dzięki tej całej biurokracji możemy komuś pomóc! Całe szczęście nie ma tutaj wiele do roboty, więc coraz więcej osób się angażuje i pomaga.
Mam na myśli oczywiście odliczenie 1% od podatku.

Na czym to polega?

Pierwszy i zarazem najtrudniejszy krok to wybranie Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) dla której chcemy przekazać odliczoną kwotę. Mamy tutaj szerokie pole do popisu, ponieważ takich organizacji jest cała masa. Zaczynając od ludzkich, kończąc na zwierzęcych, roślinnych, czy jeszcze innych. To, komu oddamy nasz procent, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Ja praktykuję tą formę pomocy od kilku lat i po raz drugi w tym roku przekazuję swój datek na forum Labradory.Org
Jest to miejsce, które nie tylko służy radą, pomocą i wsparciem w trudnych chwilach, ale i ratuje wiele labków - potrzebusiów z opresji. Czynnie uczestniczę w forumowym życiu od prawie trzech lat i dzięki forumowiczom poczułam się pełnoprawną i szczęśliwą właścicielką upartego Labradora. Ponadto paczkę, którą wspólnie z Wami zbierałam pod koniec grudnia, przekazałam dla suni Lucky, która cały czas znajduje się pod opieką labusiowego forum.

Następnym krokiem w przekazaniu procenta jest wypełnienie miejsca w polu "cel szczegółowy" i wpisanie numeru KRS.
Bardzo prosto, łatwo i szybko a przy okazji nasza niewielka praca może komuś uratować życie.
Bardzo wszystkich zachęcam do oddawania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. - Nie bójmy się pomagać, bo być może sami kiedyś będziemy potrzebowali takiej pomocy!

                                                                               **(Banerek ukradziony z labradory.org, oczywiście :))

A Wy, oddajecie na jakąś organizację jeden procent? Jeżeli tak, to na jaką?
Pozdrawiam: Klaudia N&N

14 komentarzy:

 1. Bardzo fajna organizacja, gdybym była pełnoletnia pewnie przekazałabym ten 1% na jakąś psią fundację ale, że mam dopiero 14 lat to na razie to jest nie możliwe :P
  http://cztery-lapy-jeden-nos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz namówić swoją rodzinę/znajomych/przyjaciół, im nas więcej, tym lepiej! :)

   Usuń
 2. Na razie na nic nie oddaję, być może jak będę dorosła to wtedy przekażę :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądry wpis, niestety ja nie odpowiadam za to, do kogo trafia nasz 1%. Namawiałam rodziców do przekazania 1% na pobliskie schronisko, ale jak się okazało przekazujemy go już kilku niepełnosprawnym osobom z dalszej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są różne mżliwości przekazania 1%. Ważne jest to, aby pomagać - nie ważne komu. :)

   Usuń
 4. O jeny, strasznie popieram takie akcje i cieszę się, że napisałaś o tym post! Odkąd zaczęłam wypełniać PIT-y zawsze pamiętam, żeby uzupełnić tę odpowiednią rubryczkę do przekazania mojego 1%. Oddaję go na schronisko w moim mieście, bo tak mi żal tych wszystkich psiaków, że aż mnie serce boli (a niestety pieski nie mają tam najlepiej).
  Naprawdę warto pomagać!
  Pozdrawiam cieplutko :)
  http://czarnekudelki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! Pomaganie jest super. Nie ważne komu, nie ważne jak. Najważniejsze jest, aby nieść jakąkolwiek pomoc! :)

   Usuń
 5. Ja na razie nic nie oddaję, ale w przyszłości z pewnością będę przekazywać 1%. Wydaje się że to tylko kilka złotych, ale kiedy te kilka złotych pomnoży się przez liczbę osób, które przekażą swój 1% na daną fundację, to kwota robi się nieraz całkiem spora.
  Pozdrawiamy
  M&K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak kiedyś myślałam. To niby tylko kilka złotych, ale jeśli kilkadziesiąt/set kilka tysięcy osób wpłaci ten 1% to kwota robi się całkiem pokaźna. :)

   Usuń
 6. Oto podpowiedź jak w prosty sposób można wspomóc fundacje/schroniska/organizacje :) Osobiście jeszcze nie przekazuję 1%, natomiast rodzina czy inni znajomi już tak. Niby kilka złotych, ale jeśli więcej osób przekaże chociaż po 4 zł to uzbiera się niezła suma ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne że tak! To bardzo prosta forma pomocy a dzięki tym kilku złotym można zdziałać wiele! :)

   Usuń
 7. Bardzo fajna organizacja. Szkoda, że nie wiedziałam o niej wcześniej... rozliczałam całą rodzinę na początku miesiąca. No nic, może w przyszłym roku oddam na nią nasz 1% podatku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, bo labradory.org ratują wiele psiaków z opresji :)

   Usuń